Strona główna

Z Marihuana, a leczenie raka
Wersja z dnia 12:01, 18 maj 2017 autorstwa Ksotniczuk (dyskusja | edycje) (Zabezpieczył(a) „Strona główna”: Częste spamowanie ([edytowanie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze) [przenoszenie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze)) [dziedziczenie])

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Marihuana a leczenie raka

Marihuana ma szerokie zastosowanie w medycynie i pomaga wielu ludziom za granicą, cierpiących na takie schorzenia jak białaczka, reumatyzm, astma, cukrzyca, epilepsja, lekkoodporna padaczka, Alzheimer, Parkinson, choroby onkologiczne i wiele innych.


Dziś krótko napiszę o stosowaniu marihuany właśnie w leczeniu raka. Marihuany leczniczej w terapii onkologicznej używa się na przykład w celu zmniejszenia skutków ubocznych chemioterapii, takich jak odruch wymiotny czy bardzo obniżony apetyt, który w skrajnych przypadkach może zmienić się nawet w jadłowstręt. Marihuana może też poprawić nastrój, który u chorych na raka jest często obniżony. Cały czas trwają badania, które mają potwierdzić tezę niektórych lekarzy, którzy twierdzą, że kannabinoidy, które są zawarte w konopiach, mogą wywoływać samozniszczenie niektórych komórek rakowych.